MENU
0212 65 959 02
Pts - Cts: 09:00 - 18:30

Adet şiddetini Azaltmak için Altın Tavsiyeler

Adet şiddetini Azaltmak için Altın Tavsiyeler
<p class="MsoNormal">Bu yazımızda sizler ile birlikte uzmanların genel regl şiddetini azaltmak için verdiği bilgileri paylaşacağız.<br><br>Öncelikle yediğimiz ve içtiğimiz besinler ile başlayalım. İlk olarak protein ve demir tüketimine özen göstermeliyiz. Süt ürünleri tüketerek aldığımız kalsiyum miktarına dikkat etmeliyiz. Demir kırmızı kan hücrelerinin oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Eğer ki demir eksikliği mevcut ise kan akışı şiddeti yüksek olabilmektedir.<br><br>Demirin verimli bir şekilde özümsenebilmesi için C vitaminin büyük etkisi mevcuttur. Demir ve C vitamini açısından ceviz, portakal, çilek, vişne, kayısı, yeşil yapraklı sebzeler, yoğurt ve peyniri kesinlikle tüketmeye özen göstermelisiniz.<br><br>Kan akışını kontrol altında tutmak için Atalarımızdan bize bin yıllık bir miras kalmıştır. Bu miras doğal ve daha bir çok madde için etkilidir. Hazırsanız bu mirası açıklıyoruz. “Bitkisel çaylar” evet yanlış anlamadınız bitkisel çaylar hormonal dengeyi düzenler ve menorajiyi kontrol altında tutmak için etkilidir. Aslan pençesi, hayıt, çoban çantası, tarçın ve kırmızı ahududu yaprakları progesteron üretimini desteklemek ve uterin kaslarını rahatlatarak kan akışını düzenlemek için ideal bitki çayı türleridir.<br><br>Beslenme desteğinin yanında buz kompresi uygulamamız da önemlidir. Buz kompresi uyguladığı soğuk ile kanamayı azaltarak, ağrıyı ve enflamasyonu rahatlatmaktadır. Çünkü kan damarlarının daralmasını sağlayarak kan kaybını azaltmaktadır. Uygulama şekli ise;<br><br>Batın bölgesinin üzerine bir paket ya da buz torbası ile buz koyarak 20 dakikadan kısa süre bekletmeliyiz. Bekleme süresi tamamlandığında buzu kaldırın ve iki ile dört saat arasında&nbsp; süre geçtikten sonra yeniden kompres uygulayın. Uyuşma olması halinde kompresi kaldırın.<br><br>Monemaped anion ped ile hijyenik bir adet dönemi geçirebilir ve aktif kullanımlarda çeşitli bakterilerden korunarak adet şiddetinizi düzene sokabilirsiniz.&nbsp;</p>

Paylaş:


Adet şiddetini Azaltmak için Altın Tavsiyeler

Monema Yazar

Kadınların% 60'ı yanlış numaralı adet pedi kullandığını biliyor muydunuz: ? 
Her zaman, sağlığınız ve rahatınız bizim önceliğimizdir. Düzgün bir şekilde oturan adet pedine sahip olmanızın ihtiyacınız olan korumayı sağladığını biliyoruz. 'Tek beden herkese uyar' düşüncesi, kadın hijyen ürünlerinizi seçerken pek işe yaramaz. Herkesin kendine özgü bir boyutu ve kendine özgü bir adet akışı vardır. Şeklini ve akışını temel alan bir form size en iyi koruma ve rahatlığı sunar. Monema ile en iyi pedinizi bulmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Pek çok kadın arasında kadınsı pedlerin aynı olması ve hepsinin sızdırması yaygın bir yanılgıdır! Ne yazık ki, birçok kadın bir sızıntı yaşadığında sık sık kendilerini suçlarlar; hijyenik ped, tampon veya periyot bardağı değil. Gerçek şu ki, birçok kadın, doğru ped seş-çimi yaparak sızıntısız dönemlerin mümkün olduğunu bilmiyor. Özel koruma ihtiyaçlarınızı karşılamak için altlıkların farklı uzunluklarda ve ön arka kuşaklarda bulunduğunu biliyor muydunuz? Daha uzun bir gündüz pedi (veya özel olarak tasarlanmış bir gece pedi kullanarak), önden arkaya kapsama alanını artırabilir ve sızıntıları azaltabilir.

Monemaped ürünleri, farklı beden şekillerine ve boyutlarına uyacak ve her türlü adet akışı için (hafif bir akıştan çok ağır bir akışa kadar) koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. beden şeklinize ve adet akışınıza göre kanatlı veya kanatsız kalın pedler veya ince pedler veya gündüz veya gece koruması tercih edip etmemeniz için seçim yapabileceğiniz çeşitli ped seçenekleri vardır. 


Yorumlar


CEVAP YAZIN

Not: HTML çevrilmiyor!
Yorum Yaz