MENU
0212 65 959 02
Pts - Cts: 09:00 - 18:30

İlk Adetiniz: Adet olacağınızın 3 belirtisi

İlk Adetiniz: Adet olacağınızın 3 belirtisi
<div>İlk Adetiniz: Adet olacağınızın 3 belirtisi</div><div><br></div><div>İlk adet'in Belirtileri? Bu belirtileri nasıl okuyacağınızı ve anlayacağınızı öğrenin! İşte bu özel zamana hazırlanman için 3 faydalı ipucu!</div><div>Kızların çoğunun ilk adeti 11 ila 13 yaş arasında alsa da, 9 ila 16 yaş arasında da olabilir. Herkesin kendi “biyolojik saati” vardır ve seninki diğerlerinden farklı olabilir. Bu yüzden asla adet'in daha gelmemişse de, endişelenme, belki yoldadır, geliyordur...</div><div>Bu işaretlere dikkat edersen, anlamana yardımcı olur.</div><div><br></div><div>İlk adet'in belirtileri</div><div>Ergenlik, ilk döneminizin gelmekte olduğunun büyük bir işaretidir. Burada da dikkat etmeniz gereken birkaç şey var:</div><div>1. Meme "tomurcukları"nın gelişmesi: Göğüslerinizin tam olarak gelişmesi üç ila dört yıl sürebilir, ancak göğsünüzün gelişmeye başlamasından yaklaşık iki yıl sonra adetiniz başlayabilir.</div><div>2. kasık kılları: Göğüsleriniz oluşmaya başladıktan hemen sonra, muhtemelen kasık kılları oluşmaya başlar. İlk başta yumuşak ve ince olacak, ancak zamanla daha da kalınlaşacaktır. adetiniz de genellikle bir ila iki yıl sonra gelir.</div><div>3. Vajinal akıntı (beyaz veya sarımsı sıvı): genellikle ilk adetinizin yolda olduğuna dair kesin bir işarettir. İç çamaşırınızı korumak için MONEMA pedleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Adetiniz ilerideki birkaç ay içinde başlayabilir!&nbsp;</div><div>Bu vücut değişikliklerine ek olarak, annene adet'e ne zaman başladığını da sorabilirsin. İlk adetiniz, onun başladığı bir yaş dönemi içinde olabiliyor. Ayrıca, bu yaşadığınız tüm değişiklikler hakkında annenizle sohbet etmek için de iyi bir zaman. Ayrıca o sizin doğru ürünleri bulmanıza yardımcı olabilir.</div><div><br></div>

Paylaş:


İlk Adetiniz: Adet olacağınızın 3 belirtisi

Monema Yazar

Kadınların% 60'ı yanlış numaralı adet pedi kullandığını biliyor muydunuz: ? 
Her zaman, sağlığınız ve rahatınız bizim önceliğimizdir. Düzgün bir şekilde oturan adet pedine sahip olmanızın ihtiyacınız olan korumayı sağladığını biliyoruz. 'Tek beden herkese uyar' düşüncesi, kadın hijyen ürünlerinizi seçerken pek işe yaramaz. Herkesin kendine özgü bir boyutu ve kendine özgü bir adet akışı vardır. Şeklini ve akışını temel alan bir form size en iyi koruma ve rahatlığı sunar. Monema ile en iyi pedinizi bulmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Pek çok kadın arasında kadınsı pedlerin aynı olması ve hepsinin sızdırması yaygın bir yanılgıdır! Ne yazık ki, birçok kadın bir sızıntı yaşadığında sık sık kendilerini suçlarlar; hijyenik ped, tampon veya periyot bardağı değil. Gerçek şu ki, birçok kadın, doğru ped seş-çimi yaparak sızıntısız dönemlerin mümkün olduğunu bilmiyor. Özel koruma ihtiyaçlarınızı karşılamak için altlıkların farklı uzunluklarda ve ön arka kuşaklarda bulunduğunu biliyor muydunuz? Daha uzun bir gündüz pedi (veya özel olarak tasarlanmış bir gece pedi kullanarak), önden arkaya kapsama alanını artırabilir ve sızıntıları azaltabilir.

Monemaped ürünleri, farklı beden şekillerine ve boyutlarına uyacak ve her türlü adet akışı için (hafif bir akıştan çok ağır bir akışa kadar) koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. beden şeklinize ve adet akışınıza göre kanatlı veya kanatsız kalın pedler veya ince pedler veya gündüz veya gece koruması tercih edip etmemeniz için seçim yapabileceğiniz çeşitli ped seçenekleri vardır. 


Yorumlar


CEVAP YAZIN

Not: HTML çevrilmiyor!
Yorum Yaz