MENU
0212 65 959 02
Pts - Cts: 09:00 - 18:30

Özel Gün Hesaplaması Hakkında Bilinmeyenler

Özel Gün Hesaplaması Hakkında Bilinmeyenler
<p class="MsoNormal">Regl dönemini hesaplamak planlarımız için çok önemlidir. Yanlış hesaplama bazılarımızın sosyal hayatını etkileyebilir. Sosyal hayatı etkilenen kadınların psikolojik problemler yaşaması olasıdır. Regl olmadan bir hafta öncesinde kendini bazı belirtilerle göstermektedir. Bu belirtiler vücutta ve ruh halinde değişikliklerle görülmektedir. Vücudun birçok bölgesinde gerginlik ve şişlik yaşanırken, ruh halinde genelde mutsuzluk hissi yaşanmaktadır. Bu olay reglden bir hafta önce başlamakta ve regl süresi boyunca sürmektedir. Genellikle regl 28 günde bir görülmektedir. Bu durum normal regl düzeni olarak devam etmektedir. Bazı kadınlarda gecikmeler yaşanmaktadır. Regl gecikmeleri dikkate alınmalıdır. Gecikmelerin birçok sebebi bulunmaktadır.<br><br>Regl dönemi ortalama 28 günde bir görülmektedir. Bu durum normal regl düzeni olarak kabul edilmektedir. Bazı kadınlarda gecikmeler olmaktadır. Regl gecikmeleri kesinlikle dikkate alınmalıdır. Gecikmelerin birçok sebebi bulunmaktadır.<br><br>Genellikle bunun öncelikli sebebi olarak hamilelik, emzirme durumu ve menopoz olarak bilinmektedir fakat her kişide farklı sebeplerden oluşmaktadır. Kişinin ruh halinden nedeniyle yaşanan gecikmeler, stres, üzüntü ve sıkıntı gibi nedenlerden oluşmaktadır. Bazı kişilerde ise kullanılan ilaçlar nedeniyle yaşanan hormonal sorunlardan kaynaklanmaktadır.<br><br>Bunların yanı sıra gecikmeler bazen farklı hastalıklarında habercisi olabilmektedir. Bu yüzden gecikme yaşayan kadınlar doktora başvurarak sebebinin araştırılmasını sağlamalıdır. Yapılan muayene ve testler sonucu gecikme sebebi belirlenir ve tedavi uygulanır.<br><br>Regl günü, regli ilk gününden bir sonraki ay yaşanacak regl başlanmasına kadar geçen sürenin hesaplanmasıdır. Regl dönemi hesaplamada âdetin kaç gün sürdüğü ve nasıl geçtiği önem taşımaktadır. Her kadının regl dönemini takip edip, takvim kullanması gerekmektedir.<br><br>Adet döneminde kanama genellikle iki ile yedi gün arası sürmektedir. Adet kanamaları 28 günde bir görülmektedir. Normal ve düzenli şekilde regl gören kadınlarda yirmi bir ile otuz beş gün arası görülmektedir. Bu normal bir adet döngüsüdür. Eğer ki bir önceki son birkaç adet kanamasının başlangıç günlerini bir takvime işaretler isek bu dönemlerin arasındaki gün sayısını bularak adet düzenini tespit edebiliriz. Bu yazımızda özel gün hesaplaması ile ilgili bilgiler aktardık. Monemaped her zaman yanınızda.<br></p>

Paylaş:


Özel Gün Hesaplaması Hakkında Bilinmeyenler

Monema Yazar

Kadınların% 60'ı yanlış numaralı adet pedi kullandığını biliyor muydunuz: ? 
Her zaman, sağlığınız ve rahatınız bizim önceliğimizdir. Düzgün bir şekilde oturan adet pedine sahip olmanızın ihtiyacınız olan korumayı sağladığını biliyoruz. 'Tek beden herkese uyar' düşüncesi, kadın hijyen ürünlerinizi seçerken pek işe yaramaz. Herkesin kendine özgü bir boyutu ve kendine özgü bir adet akışı vardır. Şeklini ve akışını temel alan bir form size en iyi koruma ve rahatlığı sunar. Monema ile en iyi pedinizi bulmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Pek çok kadın arasında kadınsı pedlerin aynı olması ve hepsinin sızdırması yaygın bir yanılgıdır! Ne yazık ki, birçok kadın bir sızıntı yaşadığında sık sık kendilerini suçlarlar; hijyenik ped, tampon veya periyot bardağı değil. Gerçek şu ki, birçok kadın, doğru ped seş-çimi yaparak sızıntısız dönemlerin mümkün olduğunu bilmiyor. Özel koruma ihtiyaçlarınızı karşılamak için altlıkların farklı uzunluklarda ve ön arka kuşaklarda bulunduğunu biliyor muydunuz? Daha uzun bir gündüz pedi (veya özel olarak tasarlanmış bir gece pedi kullanarak), önden arkaya kapsama alanını artırabilir ve sızıntıları azaltabilir.

Monemaped ürünleri, farklı beden şekillerine ve boyutlarına uyacak ve her türlü adet akışı için (hafif bir akıştan çok ağır bir akışa kadar) koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. beden şeklinize ve adet akışınıza göre kanatlı veya kanatsız kalın pedler veya ince pedler veya gündüz veya gece koruması tercih edip etmemeniz için seçim yapabileceğiniz çeşitli ped seçenekleri vardır. 


Yorumlar


CEVAP YAZIN

Not: HTML çevrilmiyor!
Yorum Yaz